Plaats · Norte, Portugal · 41,40°N 8,39°W

Riba de Ave, Portugal

Riba de Ave is een plaats met 3.425 inwoners in Norte, met maxima van 13°C in januari, 2 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 0,6 km van het centrum en Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO) op 30 km.

Bijgewerkt op 1 november 2026 · 10 van de 10 kernmeetwaarden beschikbaar · 16 open datasets · Zo rekenen we

Vergelijk met je woonplaatsBeste reistijdInsluiten

Het weer nu

Normaal voor november, 1991-2020

15°max. · min. 8°C · 14 regendagen

Parte da zona da Portela em Riba de Ave.
Foto: Nuno Ferreira, Public domain, via Wikimedia Commons

Geschikt voor

  • Mensen die niet van hitte houden
    Maxima van 27°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C

Minder geschikt voor

  • Wie niet van regen houdt
    126 regendagen per jaar

Klimaatcomfort

33/ 100

Plaats 620 van 759 in Portugal

Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar

Autovrij wonen

47/ 100

Plaats 422 van 790 in Portugal

Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation

Toegang tot voorzieningen

73/ 100

Top 18% in Portugal

Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen

Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving

Riba de Ave vergeleken met Porto

Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.

  • Even warm in januariGemiddeld maximum in januariRiba de Ave 13°CPorto 13°C
  • 1°C heter in juliGemiddeld maximum in juliRiba de Ave 27°CPorto 26°C
  • 7 regendagen per jaar meerRegendagen per jaarRiba de Ave 126Porto 119
  • 1 zeer hete dag per jaar meerDagen boven 35°C per jaarRiba de Ave 1,6Porto 1,0
  • 1 min minder daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberRiba de Ave 9 u 11 minPorto 9 u 12 min

Wonen en kosten

Officieel · INE Portugal, Eurostat
Mediane huur € 5,71/m²Per maand, 2024, nieuwe huurcontracten · Portugal € 7,97/m²
Verkoopprijs € 1.859/m²2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden · Portugal € 2.264/m²
Prijsverandering, 5 jaar +88%Sinds 2e kwartaal 2021 · Portugal +86%
Misdrijven per 1.000 inwoners 18,4Geregistreerd door de politie in 2025 · Portugal 32,0
Prijsniveau, Portugal 85EU-gemiddelde = 100 (heel het land, 2024)

Tegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 400 per maand om te huren en ongeveer € 130.000 om te kopen.

Riba de Ave ligt in de gemeente Vila Nova de Famalicão. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.

Klimaat nu

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020
Gemiddeld dagmaximum (°C)Gemiddeld dagminimum (°C)
Regendagen 1261 mm of meer, per jaar
Tropische nachten 8Nachten boven 20°C, 2016-2025
Voelt als 32°C of heter 11Dagen per jaar waarop hitte en vocht aanvoelen als 32°C of meer, 2016-2025
Daglicht op 21 dec 9 u 11 min15 u 10 min op 21 jun
Winderige dagen 4Uurwind van 30 km/u of meer, per jaar, 2016-2025
Natste maand oktGemiddeld 204 mm
Vorstdagen 3Onder 0°C, per jaar, 2016-2025
Dagen boven 35°C 1,6Per jaar, 2016-2025
Hoogste UV-index Gemodelleerd9Juni en juli, 's middags op een heldere dag

Maand voor maand

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020

Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 27°C) en januari de koelste (13°C). Oktober is de natste (204 mm) en juli de droogste (30 mm).

Beste reistijd

  • Minder geschikt voor betrouwbaar droog weeroktober tot en met meiVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Minder geschikt voor vakanties met warm weerjanuariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • JanuariLucht 13°13 regendagenDrukte: Laag
  • FebruariLucht 14°10 regendagenDrukte: Laag
  • MaartLucht 16°11 regendagenDrukte: Laag
  • AprilLucht 18°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • MeiLucht 21°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuniLucht 24°8 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuliLucht 27°5 regendagenDrukte: Hoog
  • AugustusLucht 27°5 regendagenDrukte: Piek
  • SeptemberLucht 25°7 regendagenDrukte: Hoog
  • OktoberLucht 20°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • NovemberLucht 15°14 regendagenDrukte: Laag
  • DecemberLucht 13°13 regendagenDrukte: Laag

De drukte geldt voor Norte als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).

Wordt het heter?

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis

Dagen boven 35°C per jaar

1991-20000,7 dagen
2016-20251,6 dagen

Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.

Zorg en vervoer

Plaatsniveau · afstanden in rechte lijn

Binnen 1,2 km van het centrum

  • Supermarkten4
  • Apotheken1
  • Artsen en klinieken3
  • TreinstationNee

30 min met de auto

  • Ziekenhuizen19
  • Zeestranden0
  • Mensen603.364

60 min met de auto

  • Plaatsen boven 10.00072
  • Ziekenhuizen76
  • Zeestranden148
  • Mensen2.642.227
  • Dichtstbijzijnde treinstationGiesteira3,6 km
  • Dichtstbijzijnde busstationCentral de Camionagem de Figueiró8,6 km
  • Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital Narciso Ferreira0,6 km · 6 min met de auto
  • Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenFrancisco de Sá Carneiro Airport (OPO)30 km · 39 min met de auto

Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.

Dagelijks leven

Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0

Binnen 1,2 km van het centrum

  • 4Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
  • 1ApothekenMediaan Portugal: 1
  • 6CafésMediaan Portugal: 4
  • 9RestaurantsMediaan Portugal: 9
  • 2BakkersMediaan Portugal: 2
  • 1Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
  • 5ScholenMediaan Portugal: 2
  • 3Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1

Natuur en omgeving

Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMap
Parken binnen 1,2 km 1Mediaan Portugal: 0
Dichtstbijzijnde zeestrand 30 kmPraia de Árvore
Afstand tot de kust 30 kmIn rechte lijn vanaf het centrum
Boomdekking binnen 1,2 km 33%Mediane plaats in Portugal: 29%
Terrein Licht glooiendGemiddelde helling 8%; 374 m tussen het laagste en hoogste punt binnen 5 km
Beschermde natuur 25 kmValongo (Natura 2000)

Inwoners en gemeenschap

Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, raster
Inwoners 3.425Cijfer voor de plaats van GeoNames
Bevolkingsverandering sinds 2013 +6%Gemeente Vila Nova de Famalicão · Portugal +7% (officiële schattingen)
Leeftijdsopbouw
Riba de Ave
Mediane plaats in Portugal

Jonger dan 1515 tot 6465 en ouder

Internationale inwoners

Aandeel van de inwonersRiba de AveMediane plaats in Portugal
Geboren in een ander EU-land1,7%1,6%
Geboren buiten de EU1,9%5,5%
Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd0,7%1,1%

3,6% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (6.618 inwoners geteld).

Milieu en natuurrisico's

  • AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
  • Luchtkwaliteit9,8 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
  • Natuurbranden5 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 2.536 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS

Plaatsen zoals Riba de Ave

Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid

Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.

Veelgestelde vragen over Riba de Ave

Hoe is het weer in Riba de Ave door het jaar heen?

In januari is het gemiddeld maximaal 13°C en minimaal 5°C; in juli 27°C en 16°C. Er zijn ongeveer 126 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.

Hoeveel zeer hete dagen heeft Riba de Ave?

Riba de Ave had in 2016-2025 gemiddeld 1,6 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0,7 per jaar in 1991-2000.

Vriest het in Riba de Ave?

Riba de Ave had in 2016-2025 gemiddeld 3 vorstdagen per jaar (onder 0°C).

Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Riba de Ave?

Binnen 1,2 km van het centrum vind je 4 supermarkten, 1 apotheek, 3 artsen en klinieken en 6 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 3,6 km, het dichtstbijzijnde busstation op 8,6 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 0,6 km, het dichtstbijzijnde strand op 30 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 30 km.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Riba de Ave?

Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO), op 30 km van het centrum in rechte lijn.

Hoeveel daglicht heeft Riba de Ave in de winter?

9 u 11 min op 21 december, tegen 15 u 10 min op 21 juni.

Wat kost een woning in Riba de Ave?

De mediane huur was € 5,71/m² per maand (2024, nieuwe huurcontracten), ongeveer € 400 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 1.859/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 130.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Vila Nova de Famalicão als geheel.

Voor wie is Riba de Ave geschikt?

Volgens de gepubliceerde regels: mensen die niet van hitte houden (maxima van 27°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C).

Bronnen en werkwijze

Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.

De regels onder "Voor wie Riba de Ave geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.

DatasetGebruikt voorVersieLicentie
Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation)Hoogteglo30_s120Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding)
PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map)Luchtkwaliteitpm25_2023CC BY 4.0
Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS)Natuurbranden2016-2025CC BY 4.0
ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store)Klimaatpoints_1991-2025CC BY 4.0
ESA WorldCover 2021 (10 m land cover)Bodembedekkingv200_2021CC BY 4.0
EU Census 2021 population grid (Eurostat)VolkstellingsrasterV3Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie)
Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12)Drukte2026-11-01CC BY 4.0
Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind)Prijsniveau2026-11-01CC BY 4.0
GeoNamesPlaatsnamen en inwonertallen2026-10-31CC BY 4.0
INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population)Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking2026-11-01CC BY 4.0
Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024)Beschermde gebiedenend2024CC BY 4.0
OpenStreetMap (Geofabrik extracts)Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn2026-10-31ODbL 1.0
OurAirportsLuchthavens2026-10-31Publiek domein
Overture Maps placesVoorzieningen2026-10-21.0CDLA-Permissive-2.0
TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA)UV-indexv2.0_clim_2004-2020Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt
USGS earthquake catalog (ComCat)Aardbevingen2026-10-31Publiek domein