Plaats · Aragón, Spanje · 40,35°N 1,11°W
Teruel, Spanje
Teruel is een plaats met 36.240 inwoners in Aragón, met maxima van 8°C in januari, 8 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 0,6 km van het centrum en Castellón-Costa Azahar Airport (CDT) op 101 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
12°max. · min. 3°C · 7 regendagen
Voor wie Teruel geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- Wonen met weinig autogebruik13 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij
Minder geschikt voor
Niets springt eruit als minder geschikt.
Waarin Teruel uitblinkt
- Teruel heeft de langste decemberdagen onder de plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Aragón (9 u 18 min daglicht).
- Teruel heeft de meeste restaurants op 15 minuten lopen onder de plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Aragón (66).
- Teruel heeft de meeste apotheken op 15 minuten lopen onder de plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Aragón (14).
Een feit verschijnt als een plaats op een meetwaarde de eerste is in Spanje, in haar regio of onder plaatsen van vergelijkbare grootte daar.
Klimaatcomfort
37/ 100
Plaats 2.051 van 2.620 in Spanje
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
88/ 100
Top 6% in Spanje
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
74/ 100
Top 16% in Spanje
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Teruel vergeleken met Barcelona
Kies een andere plaats in Spanje en zie de verschillen in gewone taal.
- 5°C kouder in januariGemiddeld maximum in januariTeruel 8°CBarcelona 13°C
- 3°C heter in juliGemiddeld maximum in juliTeruel 30°CBarcelona 27°C
- 8 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarTeruel 84Barcelona 92
- 7 zeer hete dagen per jaar meerDagen boven 35°C per jaarTeruel 7,7Barcelona 0,5
- 7 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberTeruel 9 u 18 minBarcelona 9 u 11 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Spain, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 400 per maand om te huren en ongeveer € 81.000 om te kopen.
Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Juli is de warmste maand (gemiddeld maximum 30°C) en januari de koelste (8°C). Mei is de natste (58 mm) en juli de droogste (20 mm).
Beste reistijd
- Wandelen en fietsenseptember tot en met oktoberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermeiVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor vakanties met warm weernovember tot en met februariVolgens de gepubliceerde maandregels
- JanuariLucht 8°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- FebruariLucht 10°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MaartLucht 14°8 regendagenDrukte: Gemiddeld
- AprilLucht 16°10 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 20°10 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuniLucht 26°8 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuliLucht 30°4 regendagenDrukte: Hoog
- AugustusLucht 29°6 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 24°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- OktoberLucht 19°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- NovemberLucht 12°7 regendagenDrukte: Laag
- DecemberLucht 9°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
De drukte geldt voor Aragón als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Elke maand linkt naar een eigen pagina met temperaturen, regen en daglicht.
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten13
- Apotheken14
- Artsen en klinieken6
- TreinstationJa, 0,6 km
30 min met de auto
- Ziekenhuizen4
- Zeestranden0
- Mensen41.008
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.0000
- Ziekenhuizen7
- Zeestranden0
- Mensen58.577
- Dichtstbijzijnde treinstationTeruel0,6 km
- Dichtstbijzijnde busstationEstación de Autobuses0,4 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisCentro de Rehabilitación San Juan de Dios0,6 km · 2 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenCastellón-Costa Azahar Airport (CDT)101 km
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 13Supermarkten en kruideniersMediaan Spanje: 4
- 14ApothekenMediaan Spanje: 2
- 6CafésMediaan Spanje: 2
- 66RestaurantsMediaan Spanje: 9
- 8BakkersMediaan Spanje: 1
- 13Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Spanje: 1
- 13ScholenMediaan Spanje: 2
- 6Artsen en kliniekenMediaan Spanje: 0
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Teruel | Mediane plaats in Spanje |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 4,1% | 2,6% |
| Geboren buiten de EU | 10,9% | 6,7% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 0,8% | 0,5% |
15,0% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 9,3% in de mediane plaats in Spanje (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (26.325 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit9,0 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- NatuurbrandenGeen in de buurtGeen brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum in 2016-2025.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Teruel
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- CalamochaAragón81% overeenkomst
- AlmazánCastilië en León81% overeenkomst
- Monreal del CampoAragón80% overeenkomst
- UtrillasAragón79% overeenkomst
- SigüenzaCastilië-La Mancha78% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Teruel
Hoe is het weer in Teruel door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 8°C en minimaal 0°C; in juli 30°C en 16°C. Er zijn ongeveer 84 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Teruel?
Teruel had in 2016-2025 gemiddeld 7,7 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0,8 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Teruel?
Teruel had in 2016-2025 gemiddeld 38 vorstdagen per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Teruel?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 13 supermarkten, 14 apotheken, 6 artsen en klinieken en 6 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 0,6 km, het dichtstbijzijnde busstation op 0,4 km en het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 0,6 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Teruel?
Castellón-Costa Azahar Airport (CDT), op 101 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Teruel in de winter?
9 u 18 min op 21 december, tegen 15 u 03 min op 21 juni.
Wanneer kun je Teruel het best bezoeken?
Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van september tot en met oktober.
Wat kost een woning in Teruel?
De mediane huur was € 5,72/m² per maand (2024, alle verhuringen), ongeveer € 400 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 1.152/m² (2025, gemiddelde prijs), ongeveer € 81.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Teruel als geheel.
Voor wie is Teruel geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (13 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Teruel geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by municipality, Spain (Información de cobertura) | Broadband coverage | 2021-2025 | Spanish public-sector reuse conditions (Ley 37/2007, RD 1495/2011; datos.gob.es aviso legal) |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by NUTS 2 region (European Commission, Digital Decade connectivity KPIs) | Broadband coverage | mid-2025 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Electricity and gas prices for households (Eurostat nrg_pc_204, nrg_pc_202) | Electricity and gas prices | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Physicians and hospital beds by NUTS 2 region (Eurostat hlth_rs_physreg, hlth_rs_bdsrg2) | Doctors and hospital beds | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices, COICOP 2018 (Eurostat prc_ppp_ind_1) | Price levels | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Spain (urban indicators and municipal register) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | Free reuse with attribution (INE legal notice) |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |