Plaats · Catalonië, Spanje · 41,54°N 2,44°O
Mataró, Spanje
Mataró is een stad met 126.988 inwoners in Catalonië, met maxima van 12°C in januari, 1 dag per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 0,5 km van het centrum en Josep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport (BCN) op 41 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
16°max. · min. 9°C · 9 regendagen

Voor wie Mataró geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- Wonen met weinig autogebruik90 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij
- StrandliefhebbersEen strand op 0,8 km van het centrum
- Mensen die niet van hitte houdenMaxima van 28°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C
Minder geschikt voor
- Wie niet van regen houdt114 regendagen per jaar
Klimaatcomfort
55/ 100
Top 39% in Spanje
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
91/ 100
Top 4% in Spanje
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
88/ 100
Top 5% in Spanje
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Mataró vergeleken met Barcelona
Kies een andere plaats in Spanje en zie de verschillen in gewone taal.
- 1°C kouder in januariGemiddeld maximum in januariMataró 12°CBarcelona 13°C
- 1°C heter in juliGemiddeld maximum in juliMataró 28°CBarcelona 27°C
- 22 regendagen per jaar meerRegendagen per jaarMataró 114Barcelona 92
- Ongeveer evenveel zeer hete dagenDagen boven 35°C per jaarMataró 0,6Barcelona 0,5
- 1 min minder daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberMataró 9 u 10 minBarcelona 9 u 11 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Spain, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 620 per maand om te huren en ongeveer € 168.000 om te kopen.
Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 28°C) en januari de koelste (12°C). Oktober is de natste (110 mm) en juli de droogste (47 mm).
Beste reistijd
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weerapril tot en met mei en september tot en met oktoberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor vakanties met warm weerjanuariVolgens de gepubliceerde maandregels
- Zee 20°C of warmer Gemodelleerdjuni tot en met oktoberOpen zee in de buurt, maandgemiddelde
- JanuariLucht 12°Zee 13°8 regendagenDrukte: Laag
- FebruariLucht 13°Zee 13°8 regendagenDrukte: Laag
- MaartLucht 16°Zee 13°9 regendagenDrukte: Laag
- AprilLucht 18°Zee 14°11 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 21°Zee 17°11 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuniLucht 25°Zee 20°9 regendagenDrukte: Hoog
- JuliLucht 28°Zee 24°8 regendagenDrukte: Piek
- AugustusLucht 28°Zee 25°9 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 24°Zee 24°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
- OktoberLucht 21°Zee 20°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
- NovemberLucht 16°Zee 17°9 regendagenDrukte: Laag
- DecemberLucht 13°Zee 15°7 regendagenDrukte: Laag
De drukte geldt voor Catalonië als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Elke maand linkt naar een eigen pagina met temperaturen, regen en daglicht.
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten90
- Apotheken28
- Artsen en klinieken22
- TreinstationJa, 1,0 km
30 min met de auto
- Ziekenhuizen24
- Zeestranden94
- Mensen1.030.107
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.00067
- Ziekenhuizen99
- Zeestranden164
- Mensen4.928.521
- Dichtstbijzijnde treinstationMataró1,0 km
- Dichtstbijzijnde busstationL21,1 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisAntic Hospital de S. Jaume i Sta. Magdalena0,5 km · 3 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenJosep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport (BCN)41 km · 49 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 90Supermarkten en kruideniersMediaan Spanje: 4
- 28ApothekenMediaan Spanje: 2
- 48CafésMediaan Spanje: 2
- 260RestaurantsMediaan Spanje: 9
- 33BakkersMediaan Spanje: 1
- 32Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Spanje: 1
- 41ScholenMediaan Spanje: 2
- 22Artsen en kliniekenMediaan Spanje: 0
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Mataró | Mediane plaats in Spanje |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 1,3% | 2,6% |
| Geboren buiten de EU | 16,2% | 6,7% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 0,9% | 0,5% |
17,5% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 9,3% in de mediane plaats in Spanje (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (94.006 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- Aardbevingen1 sinds 1900Magnitude 5 of meer binnen 100 km. Zwaarste: M5,1.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit11,3 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- NatuurbrandenGeen in de buurtGeen brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum in 2016-2025.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Mataró
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- BadalonaCatalonië67% overeenkomst
- TerrassaCatalonië67% overeenkomst
- SabadellCatalonië67% overeenkomst
- Santa Coloma de GramenetCatalonië65% overeenkomst
- Sant Adrià de BesòsCatalonië63% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Mataró
Hoe is het weer in Mataró door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 12°C en minimaal 5°C; in juli 28°C en 20°C. Er zijn ongeveer 114 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Mataró?
Mataró had in 2016-2025 gemiddeld 0,6 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Mataró?
Mataró had in 2016-2025 gemiddeld minder dan één vorstdag per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Mataró?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 90 supermarkten, 28 apotheken, 22 artsen en klinieken en 48 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 1,0 km, het dichtstbijzijnde busstation op 1,1 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 0,5 km, het dichtstbijzijnde strand op 0,8 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 1,0 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Mataró?
Josep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport (BCN), op 41 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Mataró in de winter?
9 u 10 min op 21 december, tegen 15 u 11 min op 21 juni.
Is de zee bij Mataró warm genoeg om te zwemmen?
De open zee in de buurt is gemiddeld 20°C of warmer van juni tot en met oktober, en het warmst in augustus met ongeveer 25°C. Op stranden kan het een graad of twee warmer zijn.
Wat kost een woning in Mataró?
De mediane huur was € 8,88/m² per maand (2024, alle verhuringen), ongeveer € 620 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 2.404/m² (2025, gemiddelde prijs), ongeveer € 168.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Mataró als geheel.
Voor wie is Mataró geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (90 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij); strandliefhebbers (een strand op 0,8 km van het centrum); mensen die niet van hitte houden (maxima van 28°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Mataró geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5 monthly sea surface temperature (Copernicus Climate Data Store) | Zeewatertemperatuur | monthly_1991-2020 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by municipality, Spain (Información de cobertura) | Broadband coverage | 2021-2025 | Spanish public-sector reuse conditions (Ley 37/2007, RD 1495/2011; datos.gob.es aviso legal) |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by NUTS 2 region (European Commission, Digital Decade connectivity KPIs) | Broadband coverage | mid-2025 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Electricity and gas prices for households (Eurostat nrg_pc_204, nrg_pc_202) | Electricity and gas prices | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Air passenger transport by airport and route (Eurostat avia_par_<country>, avia_paoa) | Flights | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Physicians and hospital beds by NUTS 2 region (Eurostat hlth_rs_physreg, hlth_rs_bdsrg2) | Doctors and hospital beds | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices, COICOP 2018 (Eurostat prc_ppp_ind_1) | Price levels | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Spain (urban indicators and municipal register) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | Free reuse with attribution (INE legal notice) |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |