Plaats · Castilië-La Mancha, Spanje · 38,51°N 1,70°W
Hellín, Spanje
Hellín is een plaats met 30.836 inwoners in Castilië-La Mancha, met maxima van 12°C in januari, 28 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 1,3 km van het centrum en Region of Murcia International Airport (RMU) op 93 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
15°max. · min. 7°C · 6 regendagen

Voor wie Hellín geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- Wonen met weinig autogebruik22 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij
Minder geschikt voor
- Mensen die gevoelig zijn voor hitte28 dagen per jaar boven 35°C
Waarin Hellín uitblinkt
- Hellín heeft de minste regendagen onder de plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Castilië-La Mancha (59 per jaar).
- Hellín heeft de langste decemberdagen onder de plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Castilië-La Mancha (9 u 29 min daglicht).
Een feit verschijnt als een plaats op een meetwaarde de eerste is in Spanje, in haar regio of onder plaatsen van vergelijkbare grootte daar.
Klimaatcomfort
53/ 100
Top 44% in Spanje
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
90/ 100
Top 5% in Spanje
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
74/ 100
Top 16% in Spanje
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Hellín vergeleken met Barcelona
Kies een andere plaats in Spanje en zie de verschillen in gewone taal.
- 1°C kouder in januariGemiddeld maximum in januariHellín 12°CBarcelona 13°C
- 6°C heter in juliGemiddeld maximum in juliHellín 33°CBarcelona 27°C
- 33 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarHellín 59Barcelona 92
- 27 zeer hete dagen per jaar meerDagen boven 35°C per jaarHellín 28Barcelona 0,5
- 18 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberHellín 9 u 29 minBarcelona 9 u 11 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Spain, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 240 per maand om te huren en ongeveer € 51.000 om te kopen.
Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Juli is de warmste maand (gemiddeld maximum 33°C) en januari de koelste (12°C). Maart is de natste (37 mm) en juli de droogste (5 mm).
Beste reistijd
- Wandelen en fietsenmaart tot en met mei en oktober tot en met novemberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor buitenactiviteiten rond het middaguurjuli tot en met augustusVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor vakanties met warm weerdecember tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
- JanuariLucht 12°5 regendagenDrukte: Laag
- FebruariLucht 13°5 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MaartLucht 17°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- AprilLucht 19°6 regendagenDrukte: Hoog
- MeiLucht 24°6 regendagenDrukte: Hoog
- JuniLucht 29°3 regendagenDrukte: Hoog
- JuliLucht 33°2 regendagenDrukte: Hoog
- AugustusLucht 32°3 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 27°6 regendagenDrukte: Hoog
- OktoberLucht 21°6 regendagenDrukte: Hoog
- NovemberLucht 15°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- DecemberLucht 12°5 regendagenDrukte: Hoog
De drukte geldt voor Castilië-La Mancha als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Elke maand linkt naar een eigen pagina met temperaturen, regen en daglicht.
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten22
- Apotheken19
- Artsen en klinieken5
- TreinstationJa, 1,1 km
30 min met de auto
- Ziekenhuizen1
- Zeestranden0
- Mensen38.720
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.00010
- Ziekenhuizen11
- Zeestranden0
- Mensen500.154
- Dichtstbijzijnde treinstationHellin1,1 km
- Dichtstbijzijnde busstationEstación de Autobuses0,5 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital de Hellín1,3 km · 5 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenRegion of Murcia International Airport (RMU)93 km · 81 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 22Supermarkten en kruideniersMediaan Spanje: 4
- 19ApothekenMediaan Spanje: 2
- 17CafésMediaan Spanje: 2
- 44RestaurantsMediaan Spanje: 9
- 12BakkersMediaan Spanje: 1
- 6Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Spanje: 1
- 11ScholenMediaan Spanje: 2
- 5Artsen en kliniekenMediaan Spanje: 0
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Hellín | Mediane plaats in Spanje |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 2,0% | 2,6% |
| Geboren buiten de EU | 12,5% | 6,7% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 0,8% | 0,5% |
14,5% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 9,3% in de mediane plaats in Spanje (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (24.588 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- Aardbevingen3 sinds 1900Magnitude 5 of meer binnen 100 km. Zwaarste: M5,5.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit8,6 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- Natuurbranden4 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 2.680 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Hellín
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- AlmansaCastilië-La Mancha76% overeenkomst
- PlasenciaExtremadura75% overeenkomst
- CáceresExtremadura72% overeenkomst
- ZafraExtremadura71% overeenkomst
- Navalmoral de la MataExtremadura71% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Hellín
Hoe is het weer in Hellín door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 12°C en minimaal 3°C; in juli 33°C en 19°C. Er zijn ongeveer 59 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Hellín?
Hellín had in 2016-2025 gemiddeld 28 dagen per jaar boven 35°C, tegen 9,8 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Hellín?
Hellín had in 2016-2025 gemiddeld 10 vorstdagen per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Hellín?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 22 supermarkten, 19 apotheken, 5 artsen en klinieken en 17 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 1,1 km, het dichtstbijzijnde busstation op 0,5 km en het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 1,3 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Hellín?
Region of Murcia International Airport (RMU), op 93 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Hellín in de winter?
9 u 29 min op 21 december, tegen 14 u 52 min op 21 juni.
Wanneer kun je Hellín het best bezoeken?
Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van maart tot en met mei en oktober tot en met november.
Wat kost een woning in Hellín?
De mediane huur was € 3,49/m² per maand (2024, alle verhuringen), ongeveer € 240 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 732/m² (2025, gemiddelde prijs), ongeveer € 51.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Hellín als geheel.
Voor wie is Hellín geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (22 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Hellín geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by municipality, Spain (Información de cobertura) | Broadband coverage | 2021-2025 | Spanish public-sector reuse conditions (Ley 37/2007, RD 1495/2011; datos.gob.es aviso legal) |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by NUTS 2 region (European Commission, Digital Decade connectivity KPIs) | Broadband coverage | mid-2025 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Electricity and gas prices for households (Eurostat nrg_pc_204, nrg_pc_202) | Electricity and gas prices | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Air passenger transport by airport and route (Eurostat avia_par_<country>, avia_paoa) | Flights | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Physicians and hospital beds by NUTS 2 region (Eurostat hlth_rs_physreg, hlth_rs_bdsrg2) | Doctors and hospital beds | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices, COICOP 2018 (Eurostat prc_ppp_ind_1) | Price levels | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Spain (urban indicators and municipal register) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | Free reuse with attribution (INE legal notice) |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |