Plaats · Ceuta, Spanje · 35,92°N 5,37°W
Benzú, Spanje
Benzú is een plaats met 1.987 inwoners in Ceuta, met maxima van 15°C in januari, 1 dag per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 4,9 km van het centrum en Jerez Airport (XRY) op 111 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
18°max. · min. 14°C · 10 regendagen

Voor wie Benzú geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- WinterzonzoekersMaxima van 15°C in januari en geen vorstdagen
- StrandliefhebbersEen strand op 0,0 km van het centrum
- Mensen die niet van hitte houdenMaxima van 27°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C
Minder geschikt voor
Niets springt eruit als minder geschikt.
Klimaatcomfort
71/ 100
Top 7% in Spanje
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
14/ 100
Plaats 2.652 van 2.696 in Spanje
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
35/ 100
Plaats 1.977 van 2.697 in Spanje
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Benzú vergeleken met Barcelona
Kies een andere plaats in Spanje en zie de verschillen in gewone taal.
- 2°C warmer in januariGemiddeld maximum in januariBenzú 15°CBarcelona 13°C
- Even heet in juliGemiddeld maximum in juliBenzú 27°CBarcelona 27°C
- 13 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarBenzú 79Barcelona 92
- Ongeveer evenveel zeer hete dagenDagen boven 35°C per jaarBenzú 0,6Barcelona 0,5
- 32 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberBenzú 9 u 43 minBarcelona 9 u 11 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Spain, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 650 per maand om te huren en ongeveer € 129.000 om te kopen.
Benzú ligt in de gemeente Ceuta. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 27°C) en januari de koelste (15°C). December is de natste (97 mm) en juli de droogste (2 mm).
Beste reistijd
- Stranddagenjuli tot en met augustusVolgens de gepubliceerde maandregels
- Wandelen en fietsenmei tot en met juni en septemberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weernovember tot en met decemberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Zee 20°C of warmer Gemodelleerdjuli tot en met septemberOpen zee in de buurt, maandgemiddelde
- JanuariLucht 15°Zee 16°10 regendagenDrukte: Gemiddeld
- FebruariLucht 16°Zee 15°9 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MaartLucht 17°Zee 15°10 regendagenDrukte: Gemiddeld
- AprilLucht 18°Zee 16°8 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 21°Zee 17°5 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuniLucht 24°Zee 19°1 regendagDrukte: Hoog
- JuliLucht 27°Zee 21°0 regendagenDrukte: Piek
- AugustusLucht 27°Zee 21°1 regendagDrukte: Piek
- SeptemberLucht 25°Zee 21°5 regendagenDrukte: Piek
- OktoberLucht 22°Zee 19°9 regendagenDrukte: Hoog
- NovemberLucht 18°Zee 18°10 regendagenDrukte: Gemiddeld
- DecemberLucht 16°Zee 17°11 regendagenDrukte: Gemiddeld
De drukte geldt voor Ceuta als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten0
- Apotheken1
- Artsen en klinieken0
- TreinstationNee
30 min met de auto
- Ziekenhuizen1
- Zeestranden19
- Mensen85.166
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.0001
- Ziekenhuizen1
- Zeestranden19
- Mensen85.166
- Dichtstbijzijnde treinstationAlgeciras24 km
- Dichtstbijzijnde busstationTerminal de Autobuses de Tarifa24 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital Universitario de Ceuta4,9 km · 10 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenJerez Airport (XRY)111 km · 154 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 0Supermarkten en kruideniersMediaan Spanje: 4
- 1ApothekenMediaan Spanje: 2
- 1CafésMediaan Spanje: 2
- 0RestaurantsMediaan Spanje: 9
- 0BakkersMediaan Spanje: 1
- 0Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Spanje: 1
- 1ScholenMediaan Spanje: 2
- 0Artsen en kliniekenMediaan Spanje: 0
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Benzú | Mediane plaats in Spanje |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 0,2% | 2,6% |
| Geboren buiten de EU | 14,6% | 6,7% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 0,6% | 0,5% |
14,8% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 9,3% in de mediane plaats in Spanje (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (1.240 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- Aardbevingen1 sinds 1900Magnitude 5 of meer binnen 100 km. Zwaarste: M5,8.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit8,4 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- Natuurbranden4 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 409 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Benzú
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- San Enrique de GuadiaroAndalusië68% overeenkomst
- ManilvaAndalusië66% overeenkomst
- Zahara de los AtunesAndalusië64% overeenkomst
- Cala RajadaBalearen63% overeenkomst
- CapdeperaBalearen63% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Benzú
Hoe is het weer in Benzú door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 15°C en minimaal 11°C; in juli 27°C en 20°C. Er zijn ongeveer 79 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Benzú?
Benzú had in 2016-2025 gemiddeld 0,6 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0,1 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Benzú?
Benzú had in 2016-2025 gemiddeld geen vorstdagen per jaar.
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Benzú?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je geen supermarkten, 1 apotheek, geen artsen en klinieken en 1 café. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 24 km, het dichtstbijzijnde busstation op 24 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 4,9 km, het dichtstbijzijnde strand op 0,0 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 0,1 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Benzú?
Jerez Airport (XRY), op 111 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Benzú in de winter?
9 u 43 min op 21 december, tegen 14 u 36 min op 21 juni.
Wanneer kun je Benzú het best bezoeken?
Volgens de gepubliceerde maandregels: stranddagen van juli tot en met augustus; wandelen en fietsen van mei tot en met juni en september.
Is de zee bij Benzú warm genoeg om te zwemmen?
De open zee in de buurt is gemiddeld 20°C of warmer van juli tot en met september, en het warmst in augustus met ongeveer 21°C. Op stranden kan het een graad of twee warmer zijn.
Wat kost een woning in Benzú?
De mediane huur was € 9,28/m² per maand (2024, alle verhuringen), ongeveer € 650 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 1.839/m² (2025, gemiddelde prijs), ongeveer € 129.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Ceuta als geheel.
Voor wie is Benzú geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: winterzonzoekers (maxima van 15°C in januari en geen vorstdagen); strandliefhebbers (een strand op 0,0 km van het centrum); mensen die niet van hitte houden (maxima van 27°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Benzú geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5 monthly sea surface temperature (Copernicus Climate Data Store) | Zeewatertemperatuur | monthly_1991-2020 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by municipality, Spain (Información de cobertura) | Broadband coverage | 2021-2025 | Spanish public-sector reuse conditions (Ley 37/2007, RD 1495/2011; datos.gob.es aviso legal) |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| Broadband coverage by NUTS 2 region (European Commission, Digital Decade connectivity KPIs) | Broadband coverage | mid-2025 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Electricity and gas prices for households (Eurostat nrg_pc_204, nrg_pc_202) | Electricity and gas prices | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Air passenger transport by airport and route (Eurostat avia_par_<country>, avia_paoa) | Flights | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Physicians and hospital beds by NUTS 2 region (Eurostat hlth_rs_physreg, hlth_rs_bdsrg2) | Doctors and hospital beds | 2026-11-02 | CC BY 4.0 |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices, COICOP 2018 (Eurostat prc_ppp_ind_1) | Price levels | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Spain (urban indicators and municipal register) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | Free reuse with attribution (INE legal notice) |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |