Plaats · Centro, Portugal · 40,74°N 8,56°W

Salreu, Portugal

Salreu is een plaats met 4.141 inwoners in Centro, met maxima van 13°C in januari, 2 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 1,2 km van het centrum en Aerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE) op 56 km.

Bijgewerkt op 1 november 2026 · 10 van de 10 kernmeetwaarden beschikbaar · 16 open datasets · Zo rekenen we

Vergelijk met je woonplaatsBeste reistijdInsluiten

Het weer nu

Normaal voor november, 1991-2020

16°max. · min. 10°C · 13 regendagen

Geschikt voor

  • Mensen die niet van hitte houden
    Maxima van 26°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C

Minder geschikt voor

  • Wie niet van regen houdt
    116 regendagen per jaar

Klimaatcomfort

49/ 100

Top 50% in Portugal

Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar

Autovrij wonen

30/ 100

Plaats 624 van 790 in Portugal

Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation

Toegang tot voorzieningen

51/ 100

Top 46% in Portugal

Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen

Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving

Salreu vergeleken met Porto

Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.

  • Even warm in januariGemiddeld maximum in januariSalreu 13°CPorto 13°C
  • Even heet in juliGemiddeld maximum in juliSalreu 26°CPorto 26°C
  • 3 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarSalreu 116Porto 119
  • 1 zeer hete dag per jaar meerDagen boven 35°C per jaarSalreu 2,3Porto 1,0
  • 3 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberSalreu 9 u 15 minPorto 9 u 12 min

Wonen en kosten

Officieel · INE Portugal, Eurostat
Mediane huur € 5,66/m²Per maand, 2024, nieuwe huurcontracten · Portugal € 7,97/m²
Verkoopprijs € 1.327/m²2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden · Portugal € 2.264/m²
Prijsverandering, 5 jaar +64%Sinds 2e kwartaal 2021 · Portugal +86%
Misdrijven per 1.000 inwoners 32,7Geregistreerd door de politie in 2025 · Portugal 32,0
Prijsniveau, Portugal 85EU-gemiddelde = 100 (heel het land, 2024)

Tegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 400 per maand om te huren en ongeveer € 93.000 om te kopen.

Salreu ligt in de gemeente Estarreja. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.

Klimaat nu

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020
Gemiddeld dagmaximum (°C)Gemiddeld dagminimum (°C)
Regendagen 1161 mm of meer, per jaar
Tropische nachten 7Nachten boven 20°C, 2016-2025
Voelt als 32°C of heter 9,7Dagen per jaar waarop hitte en vocht aanvoelen als 32°C of meer, 2016-2025
Daglicht op 21 dec 9 u 15 min15 u 06 min op 21 jun
Winderige dagen 14Uurwind van 30 km/u of meer, per jaar, 2016-2025
Natste maand oktGemiddeld 154 mm
Vorstdagen 0Onder 0°C, per jaar, 2016-2025
Dagen boven 35°C 2,3Per jaar, 2016-2025
Hoogste UV-index Gemodelleerd9Juni en juli, 's middags op een heldere dag

Maand voor maand

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020

Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 27°C) en januari de koelste (13°C). Oktober is de natste (154 mm) en juli de droogste (17 mm).

Beste reistijd

  • Wandelen en fietsenjuni en septemberVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Warm en rustig Regionaalmei en oktoberMaxima van 20°C of meer en weinig drukte in de regio
  • JanuariLucht 13°12 regendagenDrukte: Laag
  • FebruariLucht 14°10 regendagenDrukte: Laag
  • MaartLucht 17°11 regendagenDrukte: Laag
  • AprilLucht 18°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • MeiLucht 21°11 regendagenDrukte: Laag
  • JuniLucht 24°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuliLucht 26°4 regendagenDrukte: Hoog
  • AugustusLucht 27°4 regendagenDrukte: Piek
  • SeptemberLucht 25°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • OktoberLucht 21°13 regendagenDrukte: Laag
  • NovemberLucht 16°13 regendagenDrukte: Laag
  • DecemberLucht 14°12 regendagenDrukte: Laag

De drukte geldt voor Centro als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).

Wordt het heter?

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis

Dagen boven 35°C per jaar

1991-20000,9 dagen
2016-20252,3 dagen

Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.

Zorg en vervoer

Plaatsniveau · afstanden in rechte lijn

Binnen 1,2 km van het centrum

  • Supermarkten0
  • Apotheken0
  • Artsen en klinieken2
  • TreinstationNee

30 min met de auto

  • Ziekenhuizen11
  • Zeestranden37
  • Mensen516.252

60 min met de auto

  • Plaatsen boven 10.00071
  • Ziekenhuizen60
  • Zeestranden127
  • Mensen2.492.750
  • Dichtstbijzijnde treinstationSalreu1,4 km
  • Dichtstbijzijnde busstationCentro Coordenador de Transportes de Albergaria-a-Velha8,9 km
  • Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital Visconde de Salreu1,2 km · 3 min met de auto
  • Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenAerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE)56 km

Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.

Dagelijks leven

Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0

Binnen 1,2 km van het centrum

  • 0Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
  • 0ApothekenMediaan Portugal: 1
  • 2CafésMediaan Portugal: 4
  • 2RestaurantsMediaan Portugal: 9
  • 3BakkersMediaan Portugal: 2
  • 0Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
  • 1ScholenMediaan Portugal: 2
  • 2Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1

Natuur en omgeving

Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMap
Parken binnen 1,2 km 0Mediaan Portugal: 0
Dichtstbijzijnde zeestrand 12 kmMonte Branco
Afstand tot de kust 13 kmIn rechte lijn vanaf het centrum
Boomdekking binnen 1,2 km 19%Mediane plaats in Portugal: 29%
Terrein Licht glooiendGemiddelde helling 5%; 155 m tussen het laagste en hoogste punt binnen 5 km
Beschermde natuur 1,0 kmRia de Aveiro (Natura 2000)

Inwoners en gemeenschap

Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, raster
Inwoners 4.141Cijfer voor de plaats van GeoNames
Bevolkingsverandering sinds 2013 +3%Gemeente Estarreja · Portugal +7% (officiële schattingen)
Leeftijdsopbouw
Salreu
Mediane plaats in Portugal

Jonger dan 1515 tot 6465 en ouder

Internationale inwoners

Aandeel van de inwonersSalreuMediane plaats in Portugal
Geboren in een ander EU-land1,5%1,6%
Geboren buiten de EU10,3%5,5%
Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd0,9%1,1%

11,8% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (3.376 inwoners geteld).

Milieu en natuurrisico's

  • AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
  • Luchtkwaliteit9,6 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
  • Natuurbranden6 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 29.259 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS

Plaatsen zoals Salreu

Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid

Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.

Veelgestelde vragen over Salreu

Hoe is het weer in Salreu door het jaar heen?

In januari is het gemiddeld maximaal 13°C en minimaal 6°C; in juli 26°C en 17°C. Er zijn ongeveer 116 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.

Hoeveel zeer hete dagen heeft Salreu?

Salreu had in 2016-2025 gemiddeld 2,3 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0,9 per jaar in 1991-2000.

Vriest het in Salreu?

Salreu had in 2016-2025 gemiddeld minder dan één vorstdag per jaar (onder 0°C).

Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Salreu?

Binnen 1,2 km van het centrum vind je geen supermarkten, geen apotheken, 2 artsen en klinieken en 2 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 1,4 km, het dichtstbijzijnde busstation op 8,9 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 1,2 km, het dichtstbijzijnde strand op 12 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 13 km.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Salreu?

Aerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE), op 56 km van het centrum in rechte lijn.

Hoeveel daglicht heeft Salreu in de winter?

9 u 15 min op 21 december, tegen 15 u 06 min op 21 juni.

Wanneer kun je Salreu het best bezoeken?

Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van juni en september.

Wat kost een woning in Salreu?

De mediane huur was € 5,66/m² per maand (2024, nieuwe huurcontracten), ongeveer € 400 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 1.327/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 93.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Estarreja als geheel.

Voor wie is Salreu geschikt?

Volgens de gepubliceerde regels: mensen die niet van hitte houden (maxima van 26°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C).

Bronnen en werkwijze

Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.

De regels onder "Voor wie Salreu geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.

DatasetGebruikt voorVersieLicentie
Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation)Hoogteglo30_s120Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding)
PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map)Luchtkwaliteitpm25_2023CC BY 4.0
Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS)Natuurbranden2016-2025CC BY 4.0
ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store)Klimaatpoints_1991-2025CC BY 4.0
ESA WorldCover 2021 (10 m land cover)Bodembedekkingv200_2021CC BY 4.0
EU Census 2021 population grid (Eurostat)VolkstellingsrasterV3Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie)
Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12)Drukte2026-11-01CC BY 4.0
Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind)Prijsniveau2026-11-01CC BY 4.0
GeoNamesPlaatsnamen en inwonertallen2026-10-31CC BY 4.0
INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population)Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking2026-11-01CC BY 4.0
Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024)Beschermde gebiedenend2024CC BY 4.0
OpenStreetMap (Geofabrik extracts)Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn2026-10-31ODbL 1.0
OurAirportsLuchthavens2026-10-31Publiek domein
Overture Maps placesVoorzieningen2026-10-21.0CDLA-Permissive-2.0
TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA)UV-indexv2.0_clim_2004-2020Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt
USGS earthquake catalog (ComCat)Aardbevingen2026-10-31Publiek domein