Plaats · Norte, Portugal · 41,27°N 7,58°W

Sabrosa, Portugal

Sabrosa is een plaats met 6.361 inwoners in Norte, met maxima van 9°C in januari, 3 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 8,7 km van het centrum en Vila Real Airport (VRL) op 12 km.

Bijgewerkt op 1 november 2026 · 10 van de 10 kernmeetwaarden beschikbaar · 16 open datasets · Zo rekenen we

Vergelijk met je woonplaatsBeste reistijdInsluiten

Het weer nu

Normaal voor november, 1991-2020

12°max. · min. 5°C · 12 regendagen

QUANDO TUDO ACONTECEU... 1480: Data provável do nascimento de Fernão de Magalhães, talvez em Trás-os-Montes. - 1505: Parte para a Índia na armada de D. Francisco de Almeida. - 1509: Sob o comando de L
Foto: Vitor Oliveira from Torres Vedras, PORTUGAL, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Geschikt voor

Sabrosa voldoet aan geen enkele regel voor 'geschikt'.

Minder geschikt voor

Niets springt eruit als minder geschikt.

Klimaatcomfort

33/ 100

Plaats 623 van 759 in Portugal

Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar

Autovrij wonen

33/ 100

Plaats 587 van 790 in Portugal

Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation

Toegang tot voorzieningen

38/ 100

Plaats 525 van 800 in Portugal

Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen

Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving

Sabrosa vergeleken met Porto

Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.

  • 4°C kouder in januariGemiddeld maximum in januariSabrosa 9°CPorto 13°C
  • 1°C heter in juliGemiddeld maximum in juliSabrosa 27°CPorto 26°C
  • 10 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarSabrosa 109Porto 119
  • 2 zeer hete dagen per jaar meerDagen boven 35°C per jaarSabrosa 3,2Porto 1,0
  • Evenveel daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberSabrosa 9 u 12 minPorto 9 u 12 min

Wonen en kosten

Officieel · INE Portugal, Eurostat
Verkoopprijs € 757/m²2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden · Portugal € 2.264/m²
Prijsverandering, 5 jaar +89%Sinds 2e kwartaal 2021 · Portugal +86%
Misdrijven per 1.000 inwoners 14,9Geregistreerd door de politie in 2025 · Portugal 32,0
Prijsniveau, Portugal 85EU-gemiddelde = 100 (heel het land, 2024)

Tegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 53.000 om te kopen.

Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats. Gemeenten met te weinig nieuwe huurcontracten krijgen geen huurcijfer.

Klimaat nu

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020
Gemiddeld dagmaximum (°C)Gemiddeld dagminimum (°C)
Regendagen 1091 mm of meer, per jaar
Tropische nachten 4Nachten boven 20°C, 2016-2025
Voelt als 32°C of heter 8,1Dagen per jaar waarop hitte en vocht aanvoelen als 32°C of meer, 2016-2025
Daglicht op 21 dec 9 u 12 min15 u 10 min op 21 jun
Winderige dagen 0Uurwind van 30 km/u of meer, per jaar, 2016-2025
Natste maand oktGemiddeld 119 mm
Vorstdagen 18Onder 0°C, per jaar, 2016-2025
Dagen boven 35°C 3,2Per jaar, 2016-2025
Hoogste UV-index Gemodelleerd9Juni en juli, 's middags op een heldere dag

Maand voor maand

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020

Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 27°C) en januari de koelste (9°C). Oktober is de natste (119 mm) en juli de droogste (19 mm).

Beste reistijd

  • Wandelen en fietsenjuni en septemberVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Minder geschikt voor vakanties met warm weernovember tot en met februariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • JanuariLucht 9°11 regendagenDrukte: Laag
  • FebruariLucht 11°9 regendagenDrukte: Laag
  • MaartLucht 14°10 regendagenDrukte: Laag
  • AprilLucht 16°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • MeiLucht 19°11 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuniLucht 24°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuliLucht 27°4 regendagenDrukte: Hoog
  • AugustusLucht 27°5 regendagenDrukte: Piek
  • SeptemberLucht 24°6 regendagenDrukte: Hoog
  • OktoberLucht 18°11 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • NovemberLucht 12°12 regendagenDrukte: Laag
  • DecemberLucht 10°11 regendagenDrukte: Laag

De drukte geldt voor Norte als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).

Elke maand linkt naar een eigen pagina met temperaturen, regen en daglicht.

Wordt het heter?

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis

Dagen boven 35°C per jaar

1991-20001,0 dag
2016-20253,2 dagen

Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.

Zorg en vervoer

Plaatsniveau · afstanden in rechte lijn

Binnen 1,2 km van het centrum

  • Supermarkten1
  • Apotheken2
  • Artsen en klinieken0
  • TreinstationNee

30 min met de auto

  • Ziekenhuizen5
  • Zeestranden0
  • Mensen47.629

60 min met de auto

  • Plaatsen boven 10.0009
  • Ziekenhuizen19
  • Zeestranden0
  • Mensen356.488
  • Dichtstbijzijnde treinstationPinhão8,9 km
  • Dichtstbijzijnde busstationInterface de Mobilidade Urbana de Provesende5,4 km
  • Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital da Misericórdia de Alijó8,7 km · 20 min met de auto
  • Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenVila Real Airport (VRL)12 km · 16 min met de auto

Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.

Dagelijks leven

Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0

Binnen 1,2 km van het centrum

  • 1Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
  • 2ApothekenMediaan Portugal: 1
  • 1CafésMediaan Portugal: 4
  • 3RestaurantsMediaan Portugal: 9
  • 0BakkersMediaan Portugal: 2
  • 0Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
  • 0ScholenMediaan Portugal: 2
  • 0Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1

Natuur en omgeving

Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMap
Parken binnen 1,2 km 1Mediaan Portugal: 0
Dichtstbijzijnde zeestrand Geen binnen 60 kmIn rechte lijn tot de dichtstbijzijnde rand
Afstand tot de kust Geen binnen 60 kmIn rechte lijn vanaf het centrum
Boomdekking binnen 1,2 km 34%Mediane plaats in Portugal: 29%
Terrein HeuvelachtigGemiddelde helling 14%; 735 m tussen het laagste en hoogste punt binnen 5 km
Beschermde natuur 14 kmAlvão / Marão (Natura 2000)

Inwoners en gemeenschap

Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, raster
Inwoners 6.361Cijfer voor de plaats van GeoNames
Bevolkingsverandering sinds 2013 −8%Gemeente Sabrosa · Portugal +7% (officiële schattingen)
Leeftijdsopbouw
Sabrosa
Mediane plaats in Portugal

Jonger dan 1515 tot 6465 en ouder

Internationale inwoners

Aandeel van de inwonersSabrosaMediane plaats in Portugal
Geboren in een ander EU-land2,3%1,6%
Geboren buiten de EU4,1%5,5%
Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd0,9%1,1%

6,4% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (1.178 inwoners geteld).

Milieu en natuurrisico's

  • AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
  • Luchtkwaliteit6,0 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
  • Natuurbranden7 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 11.002 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS

Plaatsen zoals Sabrosa

Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid

Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.

Veelgestelde vragen over Sabrosa

Hoe is het weer in Sabrosa door het jaar heen?

In januari is het gemiddeld maximaal 9°C en minimaal 2°C; in juli 27°C en 15°C. Er zijn ongeveer 109 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.

Hoeveel zeer hete dagen heeft Sabrosa?

Sabrosa had in 2016-2025 gemiddeld 3,2 dagen per jaar boven 35°C, tegen 1,0 per jaar in 1991-2000.

Vriest het in Sabrosa?

Sabrosa had in 2016-2025 gemiddeld 18 vorstdagen per jaar (onder 0°C).

Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Sabrosa?

Binnen 1,2 km van het centrum vind je 1 supermarkt, 2 apotheken, geen artsen en klinieken en 1 café. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 8,9 km, het dichtstbijzijnde busstation op 5,4 km en het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 8,7 km.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Sabrosa?

Vila Real Airport (VRL), op 12 km van het centrum in rechte lijn.

Hoeveel daglicht heeft Sabrosa in de winter?

9 u 12 min op 21 december, tegen 15 u 10 min op 21 juni.

Wanneer kun je Sabrosa het best bezoeken?

Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van juni en september.

Wat kost een woning in Sabrosa?

Woningen werden verkocht voor € 757/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 53.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Sabrosa als geheel.

Bronnen en werkwijze

Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.

De regels onder "Voor wie Sabrosa geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.

DatasetGebruikt voorVersieLicentie
Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation)Hoogteglo30_s120Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding)
PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map)Luchtkwaliteitpm25_2023CC BY 4.0
Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS)Natuurbranden2016-2025CC BY 4.0
ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store)Klimaatpoints_1991-2025CC BY 4.0
ESA WorldCover 2021 (10 m land cover)Bodembedekkingv200_2021CC BY 4.0
EU Census 2021 population grid (Eurostat)VolkstellingsrasterV3Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie)
Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12)Drukte2026-11-01CC BY 4.0
Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind)Prijsniveau2026-11-01CC BY 4.0
GeoNamesPlaatsnamen en inwonertallen2026-10-31CC BY 4.0
INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population)Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking2026-11-01CC BY 4.0
Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024)Beschermde gebiedenend2024CC BY 4.0
OpenStreetMap (Geofabrik extracts)Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn2026-10-31ODbL 1.0
OurAirportsLuchthavens2026-10-31Publiek domein
Overture Maps placesVoorzieningen2026-10-21.0CDLA-Permissive-2.0
TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA)UV-indexv2.0_clim_2004-2020Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt
USGS earthquake catalog (ComCat)Aardbevingen2026-10-31Publiek domein