Plaats · Norte, Portugal · 41,11°N 7,97°W

Resende, Portugal

Resende is een plaats met 3.166 inwoners in Norte, met maxima van 12°C in januari, 6 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 0,2 km van het centrum en Vila Real Airport (VRL) op 28 km.

Bijgewerkt op 1 november 2026 · 10 van de 10 kernmeetwaarden beschikbaar · 16 open datasets · Zo rekenen we

Vergelijk met je woonplaatsBeste reistijdInsluiten

Het weer nu

Normaal voor november, 1991-2020

15°max. · min. 8°C · 13 regendagen

Câmara Municipal de Resende - Portugal
Foto: Vitor Oliveira from Torres Vedras, PORTUGAL, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Geschikt voor

  • Wonen met weinig autogebruik
    4 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij

Minder geschikt voor

  • Wie niet van regen houdt
    124 regendagen per jaar

Waarin Resende uitblinkt

Een feit verschijnt als een plaats op een meetwaarde de eerste is in Portugal, in haar regio of onder plaatsen van vergelijkbare grootte daar.

Klimaatcomfort

21/ 100

Plaats 745 van 759 in Portugal

Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar

Autovrij wonen

52/ 100

Top 47% in Portugal

Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation

Toegang tot voorzieningen

72/ 100

Top 20% in Portugal

Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen

Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving

Resende vergeleken met Porto

Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.

  • 1°C kouder in januariGemiddeld maximum in januariResende 12°CPorto 13°C
  • 2°C heter in juliGemiddeld maximum in juliResende 28°CPorto 26°C
  • 5 regendagen per jaar meerRegendagen per jaarResende 124Porto 119
  • 5 zeer hete dagen per jaar meerDagen boven 35°C per jaarResende 6,3Porto 1,0
  • 1 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberResende 9 u 13 minPorto 9 u 12 min

Wonen en kosten

Officieel · INE Portugal, Eurostat
Verkoopprijs € 584/m²2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden · Portugal € 2.264/m²
Prijsverandering, 5 jaar +25%Sinds 2e kwartaal 2021 · Portugal +86%
Misdrijven per 1.000 inwoners 26,4Geregistreerd door de politie in 2025 · Portugal 32,0
Prijsniveau, Portugal 85EU-gemiddelde = 100 (heel het land, 2024)

Tegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 41.000 om te kopen.

Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats. Gemeenten met te weinig nieuwe huurcontracten krijgen geen huurcijfer.

Klimaat nu

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020
Gemiddeld dagmaximum (°C)Gemiddeld dagminimum (°C)
Regendagen 1241 mm of meer, per jaar
Tropische nachten 15Nachten boven 20°C, 2016-2025
Voelt als 32°C of heter 19Dagen per jaar waarop hitte en vocht aanvoelen als 32°C of meer, 2016-2025
Daglicht op 21 dec 9 u 13 min15 u 08 min op 21 jun
Winderige dagen 0Uurwind van 30 km/u of meer, per jaar, 2016-2025
Natste maand oktGemiddeld 159 mm
Vorstdagen 5Onder 0°C, per jaar, 2016-2025
Dagen boven 35°C 6,3Per jaar, 2016-2025
Hoogste UV-index Gemodelleerd9Juni en juli, 's middags op een heldere dag

Maand voor maand

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020

Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 29°C) en januari de koelste (12°C). Oktober is de natste (159 mm) en juli de droogste (27 mm).

Beste reistijd

  • Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • Minder geschikt voor vakanties met warm weerdecember tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
  • JanuariLucht 12°12 regendagenDrukte: Laag
  • FebruariLucht 14°10 regendagenDrukte: Laag
  • MaartLucht 17°11 regendagenDrukte: Laag
  • AprilLucht 18°14 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • MeiLucht 21°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuniLucht 25°8 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • JuliLucht 28°5 regendagenDrukte: Hoog
  • AugustusLucht 29°5 regendagenDrukte: Piek
  • SeptemberLucht 25°8 regendagenDrukte: Hoog
  • OktoberLucht 21°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
  • NovemberLucht 15°13 regendagenDrukte: Laag
  • DecemberLucht 13°12 regendagenDrukte: Laag

De drukte geldt voor Norte als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).

Wordt het heter?

Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis

Dagen boven 35°C per jaar

1991-20002,9 dagen
2016-20256,3 dagen

Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.

Zorg en vervoer

Plaatsniveau · afstanden in rechte lijn

Binnen 1,2 km van het centrum

  • Supermarkten4
  • Apotheken2
  • Artsen en klinieken1
  • TreinstationNee

30 min met de auto

  • Ziekenhuizen3
  • Zeestranden0
  • Mensen47.343

60 min met de auto

  • Plaatsen boven 10.00012
  • Ziekenhuizen22
  • Zeestranden0
  • Mensen487.982
  • Dichtstbijzijnde treinstationMirão1,4 km
  • Dichtstbijzijnde busstationCentral de Camionagem de Lamego13 km
  • Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital de Resende0,2 km · 1 min met de auto
  • Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenVila Real Airport (VRL)28 km · 45 min met de auto

Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.

Dagelijks leven

Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0

Binnen 1,2 km van het centrum

  • 4Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
  • 2ApothekenMediaan Portugal: 1
  • 7CafésMediaan Portugal: 4
  • 8RestaurantsMediaan Portugal: 9
  • 2BakkersMediaan Portugal: 2
  • 1Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
  • 2ScholenMediaan Portugal: 2
  • 1Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1

Natuur en omgeving

Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMap
Parken binnen 1,2 km 1Mediaan Portugal: 0
Dichtstbijzijnde zeestrand 58 kmPraia de Bocamar
Afstand tot de kust 58 kmIn rechte lijn vanaf het centrum
Boomdekking binnen 1,2 km 41%Mediane plaats in Portugal: 29%
Terrein SteilGemiddelde helling 22%; 994 m tussen het laagste en hoogste punt binnen 5 km
Beschermde natuur 2,0 kmSerra de Montemuro (Natura 2000)

Inwoners en gemeenschap

Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, raster
Inwoners 3.166Cijfer voor de plaats van GeoNames
Bevolkingsverandering sinds 2013 −12%Gemeente Resende · Portugal +7% (officiële schattingen)
Leeftijdsopbouw
Resende
Mediane plaats in Portugal

Jonger dan 1515 tot 6465 en ouder

Internationale inwoners

Aandeel van de inwonersResendeMediane plaats in Portugal
Geboren in een ander EU-land1,1%1,6%
Geboren buiten de EU3,0%5,5%
Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd1,0%1,1%

4,1% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (2.947 inwoners geteld).

Milieu en natuurrisico's

  • AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
  • Luchtkwaliteit7,0 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
  • Natuurbranden10 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 27.297 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS

Plaatsen zoals Resende

Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid

Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.

Veelgestelde vragen over Resende

Hoe is het weer in Resende door het jaar heen?

In januari is het gemiddeld maximaal 12°C en minimaal 5°C; in juli 28°C en 17°C. Er zijn ongeveer 124 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.

Hoeveel zeer hete dagen heeft Resende?

Resende had in 2016-2025 gemiddeld 6,3 dagen per jaar boven 35°C, tegen 2,9 per jaar in 1991-2000.

Vriest het in Resende?

Resende had in 2016-2025 gemiddeld 5 vorstdagen per jaar (onder 0°C).

Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Resende?

Binnen 1,2 km van het centrum vind je 4 supermarkten, 2 apotheken, 1 arts of kliniek en 7 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 1,4 km, het dichtstbijzijnde busstation op 13 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 0,2 km, het dichtstbijzijnde strand op 58 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 58 km.

Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Resende?

Vila Real Airport (VRL), op 28 km van het centrum in rechte lijn.

Hoeveel daglicht heeft Resende in de winter?

9 u 13 min op 21 december, tegen 15 u 08 min op 21 juni.

Wat kost een woning in Resende?

Woningen werden verkocht voor € 584/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 41.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Resende als geheel.

Voor wie is Resende geschikt?

Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (4 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij).

Bronnen en werkwijze

Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.

De regels onder "Voor wie Resende geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.

DatasetGebruikt voorVersieLicentie
Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation)Hoogteglo30_s120Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding)
PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map)Luchtkwaliteitpm25_2023CC BY 4.0
Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS)Natuurbranden2016-2025CC BY 4.0
ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store)Klimaatpoints_1991-2025CC BY 4.0
ESA WorldCover 2021 (10 m land cover)Bodembedekkingv200_2021CC BY 4.0
EU Census 2021 population grid (Eurostat)VolkstellingsrasterV3Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie)
Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12)Drukte2026-11-01CC BY 4.0
Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind)Prijsniveau2026-11-01CC BY 4.0
GeoNamesPlaatsnamen en inwonertallen2026-10-31CC BY 4.0
INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population)Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking2026-11-01CC BY 4.0
Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024)Beschermde gebiedenend2024CC BY 4.0
OpenStreetMap (Geofabrik extracts)Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn2026-10-31ODbL 1.0
OurAirportsLuchthavens2026-10-31Publiek domein
Overture Maps placesVoorzieningen2026-10-21.0CDLA-Permissive-2.0
TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA)UV-indexv2.0_clim_2004-2020Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt
USGS earthquake catalog (ComCat)Aardbevingen2026-10-31Publiek domein