Plaats · Norte, Portugal · 41,22°N 8,55°W
Ermesinde, Portugal
Ermesinde is een plaats met 39.420 inwoners in Norte, met maxima van 13°C in januari, 1 dag per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 1,7 km van het centrum en Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO) op 11 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
16°max. · min. 10°C · 13 regendagen

Voor wie Ermesinde geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- Wonen met weinig autogebruik28 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij
- Mensen die niet van hitte houdenMaxima van 26°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C
Minder geschikt voor
- Wie niet van regen houdt119 regendagen per jaar
Waarin Ermesinde uitblinkt
- Ermesinde ligt van alle plaatsen met 10.000 tot 50.000 inwoners in Portugal het dichtst bij een treinstation (0,1 km).
Een feit verschijnt als een plaats op een meetwaarde de eerste is in Portugal, in haar regio of onder plaatsen van vergelijkbare grootte daar.
Klimaatcomfort
47/ 100
Plaats 419 van 759 in Portugal
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
81/ 100
Top 10% in Portugal
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
88/ 100
Top 4% in Portugal
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Ermesinde vergeleken met Porto
Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.
- Even warm in januariGemiddeld maximum in januariErmesinde 13°CPorto 13°C
- Even heet in juliGemiddeld maximum in juliErmesinde 26°CPorto 26°C
- Evenveel regendagenRegendagen per jaarErmesinde 119Porto 119
- Ongeveer evenveel zeer hete dagenDagen boven 35°C per jaarErmesinde 1,0Porto 1,0
- Evenveel daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberErmesinde 9 u 12 minPorto 9 u 12 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Portugal, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 540 per maand om te huren en ongeveer € 162.000 om te kopen.
Ermesinde ligt in de gemeente Valongo. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 26°C) en januari de koelste (13°C). Oktober is de natste (153 mm) en juli de droogste (23 mm).
Beste reistijd
- Wandelen en fietsenjuni tot en met juliVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor vakanties met warm weerjanuariVolgens de gepubliceerde maandregels
- JanuariLucht 13°12 regendagenDrukte: Laag
- FebruariLucht 14°10 regendagenDrukte: Laag
- MaartLucht 16°11 regendagenDrukte: Laag
- AprilLucht 17°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 20°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuniLucht 23°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuliLucht 26°4 regendagenDrukte: Hoog
- AugustusLucht 26°5 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 24°7 regendagenDrukte: Hoog
- OktoberLucht 20°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
- NovemberLucht 16°13 regendagenDrukte: Laag
- DecemberLucht 13°13 regendagenDrukte: Laag
De drukte geldt voor Norte als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Elke maand linkt naar een eigen pagina met temperaturen, regen en daglicht.
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten28
- Apotheken7
- Artsen en klinieken10
- TreinstationJa, 0,1 km
30 min met de auto
- Ziekenhuizen29
- Zeestranden74
- Mensen1.535.753
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.00075
- Ziekenhuizen77
- Zeestranden173
- Mensen2.783.552
- Dichtstbijzijnde treinstationErmesinde0,1 km
- Dichtstbijzijnde busstationTerminal Intermodal de Campanhã6,8 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital Privado de Alfena1,7 km · 5 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenFrancisco de Sá Carneiro Airport (OPO)11 km · 20 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 28Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
- 7ApothekenMediaan Portugal: 1
- 42CafésMediaan Portugal: 4
- 48RestaurantsMediaan Portugal: 9
- 15BakkersMediaan Portugal: 2
- 12Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
- 16ScholenMediaan Portugal: 2
- 10Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Ermesinde | Mediane plaats in Portugal |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 1,1% | 1,6% |
| Geboren buiten de EU | 6,0% | 5,5% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 0,8% | 1,1% |
7,1% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (37.050 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit10,7 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- Natuurbranden8 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 3.745 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Ermesinde
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- Vila Nova de FamalicãoNorte73% overeenkomst
- BarcelosNorte70% overeenkomst
- GuimarãesNorte68% overeenkomst
- Alto da MaiaNorte65% overeenkomst
- MatosinhosNorte64% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Ermesinde
Hoe is het weer in Ermesinde door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 13°C en minimaal 6°C; in juli 26°C en 17°C. Er zijn ongeveer 119 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Ermesinde?
Ermesinde had in 2016-2025 gemiddeld 1,0 dag per jaar boven 35°C, tegen 0,3 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Ermesinde?
Ermesinde had in 2016-2025 gemiddeld minder dan één vorstdag per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Ermesinde?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 28 supermarkten, 7 apotheken, 10 artsen en klinieken en 42 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 0,1 km, het dichtstbijzijnde busstation op 6,8 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 1,7 km, het dichtstbijzijnde strand op 12 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 12 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Ermesinde?
Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO), op 11 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Ermesinde in de winter?
9 u 12 min op 21 december, tegen 15 u 09 min op 21 juni.
Wanneer kun je Ermesinde het best bezoeken?
Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van juni tot en met juli.
Wat kost een woning in Ermesinde?
De mediane huur was € 7,75/m² per maand (2024, nieuwe huurcontracten), ongeveer € 540 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 2.320/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 162.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Valongo als geheel.
Voor wie is Ermesinde geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (28 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij); mensen die niet van hitte houden (maxima van 26°C in juli en 1 dag per jaar boven 35°C).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Ermesinde geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind) | Prijsniveau | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |