Plaats · Centro, Portugal · 40,95°N 8,62°W
Cortegaça, Portugal
Cortegaça is een plaats met 4.139 inwoners in Centro, met maxima van 13°C in januari, 2 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 4,8 km van het centrum en Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO) op 34 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
16°max. · min. 10°C · 13 regendagen
Voor wie Cortegaça geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
- Wonen met weinig autogebruik4 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij
- StrandliefhebbersEen strand op 2,9 km van het centrum
- Mensen die niet van hitte houdenMaxima van 26°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C
Minder geschikt voor
- Wie niet van regen houdt121 regendagen per jaar
Klimaatcomfort
43/ 100
Plaats 497 van 759 in Portugal
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
58/ 100
Top 36% in Portugal
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
61/ 100
Top 30% in Portugal
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Cortegaça vergeleken met Porto
Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.
- Even warm in januariGemiddeld maximum in januariCortegaça 13°CPorto 13°C
- Even heet in juliGemiddeld maximum in juliCortegaça 26°CPorto 26°C
- 2 regendagen per jaar meerRegendagen per jaarCortegaça 121Porto 119
- 1 zeer hete dag per jaar meerDagen boven 35°C per jaarCortegaça 2,4Porto 1,0
- 2 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberCortegaça 9 u 14 minPorto 9 u 12 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Portugal, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 430 per maand om te huren en ongeveer € 136.000 om te kopen.
Cortegaça ligt in de gemeente Ovar. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 27°C) en januari de koelste (13°C). Oktober is de natste (166 mm) en juli de droogste (21 mm).
Beste reistijd
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
- Warm en rustig Regionaalmei en oktoberMaxima van 20°C of meer en weinig drukte in de regio
- JanuariLucht 13°Zee 14°13 regendagenDrukte: Laag
- FebruariLucht 14°Zee 14°10 regendagenDrukte: Laag
- MaartLucht 17°Zee 14°11 regendagenDrukte: Laag
- AprilLucht 18°Zee 15°13 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 21°Zee 16°12 regendagenDrukte: Laag
- JuniLucht 24°Zee 17°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuliLucht 26°Zee 18°4 regendagenDrukte: Hoog
- AugustusLucht 27°Zee 18°5 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 25°Zee 18°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
- OktoberLucht 21°Zee 17°13 regendagenDrukte: Laag
- NovemberLucht 16°Zee 16°13 regendagenDrukte: Laag
- DecemberLucht 14°Zee 15°13 regendagenDrukte: Laag
De drukte geldt voor Centro als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten4
- Apotheken3
- Artsen en klinieken5
- TreinstationJa, 1,2 km
30 min met de auto
- Ziekenhuizen13
- Zeestranden63
- Mensen664.020
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.00070
- Ziekenhuizen53
- Zeestranden151
- Mensen2.334.865
- Dichtstbijzijnde treinstationCortegaça1,2 km
- Dichtstbijzijnde busstationAuto Viação Feirense, Lda8,7 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital Lusíadas Santa Maria da Feira4,8 km · 11 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenFrancisco de Sá Carneiro Airport (OPO)34 km · 44 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 4Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
- 3ApothekenMediaan Portugal: 1
- 13CafésMediaan Portugal: 4
- 10RestaurantsMediaan Portugal: 9
- 4BakkersMediaan Portugal: 2
- 4Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
- 5ScholenMediaan Portugal: 2
- 5Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Cortegaça | Mediane plaats in Portugal |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 1,2% | 1,6% |
| Geboren buiten de EU | 4,8% | 5,5% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 1,0% | 1,1% |
6,0% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (8.820 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit9,5 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- Natuurbranden1 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 172 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Cortegaça
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- EsmorizCentro95% overeenkomst
- São JoãoCentro83% overeenkomst
- SilvaldeNorte82% overeenkomst
- SoutoNorte82% overeenkomst
- Albergaria-a-VelhaCentro81% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Cortegaça
Hoe is het weer in Cortegaça door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 13°C en minimaal 6°C; in juli 26°C en 17°C. Er zijn ongeveer 121 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Cortegaça?
Cortegaça had in 2016-2025 gemiddeld 2,4 dagen per jaar boven 35°C, tegen 0,7 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Cortegaça?
Cortegaça had in 2016-2025 gemiddeld minder dan één vorstdag per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Cortegaça?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 4 supermarkten, 3 apotheken, 5 artsen en klinieken en 13 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 1,2 km, het dichtstbijzijnde busstation op 8,7 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 4,8 km, het dichtstbijzijnde strand op 2,9 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 3,0 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Cortegaça?
Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO), op 34 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Cortegaça in de winter?
9 u 14 min op 21 december, tegen 15 u 07 min op 21 juni.
Is de zee bij Cortegaça warm genoeg om te zwemmen?
De open zee in de buurt blijft het hele jaar gemiddeld onder 20°C; het warmst is ze in september, met ongeveer 18°C.
Wat kost een woning in Cortegaça?
De mediane huur was € 6,19/m² per maand (2024, nieuwe huurcontracten), ongeveer € 430 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 1.937/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 136.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Ovar als geheel.
Voor wie is Cortegaça geschikt?
Volgens de gepubliceerde regels: wonen met weinig autogebruik (4 supermarkten op 15 minuten lopen en openbaar vervoer dichtbij); strandliefhebbers (een strand op 2,9 km van het centrum); mensen die niet van hitte houden (maxima van 26°C in juli en 2 dagen per jaar boven 35°C).
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Cortegaça geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5 monthly sea surface temperature (Copernicus Climate Data Store) | Zeewatertemperatuur | monthly_1991-2020 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind) | Prijsniveau | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |