Plaats · Centro, Portugal · 39,92°N 8,36°W
Avelar, Portugal
Avelar is een plaats met 1.458 inwoners in Centro, met maxima van 13°C in januari, 7 dagen per jaar boven 35°C, een ziekenhuis op 0,1 km van het centrum en Aerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE) op 98 km.
Het weer nu
Verwachting: MET Norway (CC BY 4.0)
Normaal voor november, 1991-2020
16°max. · min. 8°C · 12 regendagen

Voor wie Avelar geschikt is
Afgeleid uit de data hieronder met gepubliceerde regelsGeschikt voor
Avelar voldoet aan geen enkele regel voor 'geschikt'.
Minder geschikt voor
Niets springt eruit als minder geschikt.
Waarin Avelar uitblinkt
- Avelar ligt van alle plaatsen met minder dan 3.000 inwoners in Portugal het dichtst bij een ziekenhuis (0,1 km).
- Avelar heeft de meeste supermarkten op 15 minuten lopen onder de plaatsen met minder dan 3.000 inwoners in Centro (7).
Een feit verschijnt als een plaats op een meetwaarde de eerste is in Portugal, in haar regio of onder plaatsen van vergelijkbare grootte daar.
Klimaatcomfort
39/ 100
Plaats 533 van 759 in Portugal
Gebaseerd op: Gemiddeld maximum in januari, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Tropische nachten per jaar in de afgelopen tien jaar, Vorstdagen per jaar in de afgelopen tien jaar
Autovrij wonen
39/ 100
Plaats 511 van 790 in Portugal
Gebaseerd op: Supermarkten op 15 minuten lopen, Apotheken op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation, Afstand tot het dichtstbijzijnde busstation
Toegang tot voorzieningen
61/ 100
Top 31% in Portugal
Gebaseerd op: Afstand tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten, Supermarkten op 15 minuten lopen, Artsen en klinieken op 15 minuten lopen, Scholen op 15 minuten lopen
Hoe precies is elk getal?Plaatsniveaugemeten of berekend voor deze plaatsGemodelleerdgeschat op basis van een raster of een modelRegionaalalleen beschikbaar voor de ruimere omgeving
Avelar vergeleken met Porto
Kies een andere plaats in Portugal en zie de verschillen in gewone taal.
- Even warm in januariGemiddeld maximum in januariAvelar 13°CPorto 13°C
- 2°C heter in juliGemiddeld maximum in juliAvelar 28°CPorto 26°C
- 10 regendagen per jaar minderRegendagen per jaarAvelar 109Porto 119
- 6 zeer hete dagen per jaar meerDagen boven 35°C per jaarAvelar 6,6Porto 1,0
- 8 min meer daglicht in decemberDaglicht op 21 decemberAvelar 9 u 20 minPorto 9 u 12 min
Wonen en kosten
Officieel · INE Portugal, EurostatTegen deze medianen kost een woning van 70 m² ongeveer € 260 per maand om te huren en ongeveer € 53.000 om te kopen.
Avelar ligt in de gemeente Ansião. Huren, prijzen en criminaliteit worden per gemeente als geheel gepubliceerd, niet per plaats.
Klimaat nu
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Maand voor maand
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysis 1991-2020Augustus is de warmste maand (gemiddeld maximum 29°C) en januari de koelste (13°C). Oktober is de natste (128 mm) en juli de droogste (11 mm).
Beste reistijd
- Wandelen en fietsenjuni en septemberVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor betrouwbaar droog weermaart tot en met mei en oktober tot en met januariVolgens de gepubliceerde maandregels
- Minder geschikt voor vakanties met warm weerjanuariVolgens de gepubliceerde maandregels
- Warm en rustig Regionaalmei en oktoberMaxima van 20°C of meer en weinig drukte in de regio
- JanuariLucht 13°11 regendagenDrukte: Laag
- FebruariLucht 14°9 regendagenDrukte: Laag
- MaartLucht 17°11 regendagenDrukte: Laag
- AprilLucht 18°12 regendagenDrukte: Gemiddeld
- MeiLucht 21°11 regendagenDrukte: Laag
- JuniLucht 25°6 regendagenDrukte: Gemiddeld
- JuliLucht 28°3 regendagenDrukte: Hoog
- AugustusLucht 29°4 regendagenDrukte: Piek
- SeptemberLucht 26°7 regendagenDrukte: Gemiddeld
- OktoberLucht 21°12 regendagenDrukte: Laag
- NovemberLucht 16°12 regendagenDrukte: Laag
- DecemberLucht 14°12 regendagenDrukte: Laag
De drukte geldt voor Centro als geheel: overnachtingen geboekt via onlineplatforms in 2025, afgezet tegen de drukste maand van de regio (Eurostat).
Wordt het heter?
Plaatsniveau · ERA5-Land reanalysisDagen boven 35°C per jaar
Beide meetperiodes komen uit dezelfde heranalyse als het klimaatdeel. De balken lopen tot 10 dagen.
Zorg en vervoer
Plaatsniveau · afstanden in rechte lijnBinnen 1,2 km van het centrum
- Supermarkten7
- Apotheken1
- Artsen en klinieken0
- TreinstationNee
30 min met de auto
- Ziekenhuizen6
- Zeestranden0
- Mensen65.759
60 min met de auto
- Plaatsen boven 10.00015
- Ziekenhuizen28
- Zeestranden10
- Mensen681.012
- Dichtstbijzijnde treinstationLitém22 km
- Dichtstbijzijnde busstationRodoviária - Figueiró dos Vinhos7,5 km
- Dichtstbijzijnde ziekenhuisHospital da Fundação Nossa Senhora da Guia0,1 km · 1 min met de auto
- Dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchtenAerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE)98 km · 109 min met de auto
Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum. Rijtijden gelden over de weg bij vrij verkeer (OSRM op wegen van OpenStreetMap); aantallen mensen tellen de bereikte plaatsen op.
Dagelijks leven
Plaatsniveau · Overture Maps places, 2026-10-21.0Binnen 1,2 km van het centrum
- 7Supermarkten en kruideniersMediaan Portugal: 3
- 1ApothekenMediaan Portugal: 1
- 2CafésMediaan Portugal: 4
- 8RestaurantsMediaan Portugal: 9
- 1BakkersMediaan Portugal: 2
- 0Sportscholen en fitnessstudio'sMediaan Portugal: 1
- 2ScholenMediaan Portugal: 2
- 0Artsen en kliniekenMediaan Portugal: 1
Natuur en omgeving
Plaatsniveau · WorldCover, Copernicus DEM, Natura 2000, OpenStreetMapInwoners en gemeenschap
Gemodelleerd · EU-volkstelling 2021, rasterJonger dan 1515 tot 6465 en ouder
Internationale inwoners
| Aandeel van de inwoners | Avelar | Mediane plaats in Portugal |
|---|---|---|
| Geboren in een ander EU-land | 2,2% | 1,6% |
| Geboren buiten de EU | 6,4% | 5,5% |
| Het afgelopen jaar vanuit het buitenland hierheen verhuisd | 1,1% | 1,1% |
8,6% van de inwoners is in het buitenland geboren, tegen 7,1% in de mediane plaats in Portugal (volkstelling 2021). Uit de rastercellen van 1 km van de volkstelling binnen 1,5 km van het centrum (2.093 inwoners geteld).
Milieu en natuurrisico's
- AardbevingenGeen sinds 1900Sinds 1900 geen aardbevingen met magnitude 5 of meer geregistreerd binnen 100 km.Plaatsniveau · USGS earthquake catalog
- Luchtkwaliteit6,9 µg/m³Gemiddeld fijnstof (PM2.5) in het centrum in 2023. De WHO-richtlijn voor het jaargemiddelde is 5 µg/m³.Gemodelleerd · EEA
- Natuurbranden2 van 10 jaarJaren met een brand van 30 ha of meer binnen 10 km van het centrum, 2016-2025; die branden legden 35.161 ha in de as.Plaatsniveau · EFFIS
Plaatsen zoals Avelar
Vergeleken op klimaat, voorzieningen, nabijheid en bereikbaarheid
- MindeOeste e Vale do Tejo75% overeenkomst
- AnsiãoCentro75% overeenkomst
- Mira (Porto de Mós)Centro74% overeenkomst
- Figueiró dos VinhosCentro70% overeenkomst
- Porto de Mós (Centro)Centro69% overeenkomst
Gebruikte meetwaarden: Gemiddeld maximum in januari, Gemiddeld maximum in juli, Dagen boven 35°C per jaar in de afgelopen tien jaar, Regendagen per jaar, Supermarkten op 15 minuten lopen, Cafés op 15 minuten lopen, Afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation en Afstand tot de dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten. Bij 100% overeenkomst zouden alle waarden gelijk zijn.
Veelgestelde vragen over Avelar
Hoe is het weer in Avelar door het jaar heen?
In januari is het gemiddeld maximaal 13°C en minimaal 5°C; in juli 28°C en 16°C. Er zijn ongeveer 109 regendagen per jaar. Dit zijn gemiddelden over 1991-2020.
Hoeveel zeer hete dagen heeft Avelar?
Avelar had in 2016-2025 gemiddeld 6,6 dagen per jaar boven 35°C, tegen 4,5 per jaar in 1991-2000.
Vriest het in Avelar?
Avelar had in 2016-2025 gemiddeld 6 vorstdagen per jaar (onder 0°C).
Wat ligt er op loopafstand van het centrum van Avelar?
Binnen 1,2 km van het centrum vind je 7 supermarkten, 1 apotheek, geen artsen en klinieken en 2 cafés. In rechte lijn ligt het dichtstbijzijnde treinstation op 22 km, het dichtstbijzijnde busstation op 7,5 km, het dichtstbijzijnde ziekenhuis op 0,1 km, het dichtstbijzijnde strand op 48 km en de dichtstbijzijnde kustlijn op 48 km.
Wat is de dichtstbijzijnde luchthaven bij Avelar?
Aerodromo Goncalves Lobato (Viseu Airport) (VSE), op 98 km van het centrum in rechte lijn.
Hoeveel daglicht heeft Avelar in de winter?
9 u 20 min op 21 december, tegen 15 u 01 min op 21 juni.
Wanneer kun je Avelar het best bezoeken?
Volgens de gepubliceerde maandregels: wandelen en fietsen van juni en september.
Wat kost een woning in Avelar?
De mediane huur was € 3,65/m² per maand (2024, nieuwe huurcontracten), ongeveer € 260 voor 70 m². Woningen werden verkocht voor € 750/m² (2e kwartaal 2026, mediaan van de laatste 12 maanden), ongeveer € 53.000 voor 70 m². Dit zijn cijfers voor de gemeente Ansião als geheel.
Bronnen en werkwijze
Elke waarde komt uit een van de open datasets hieronder en wordt voor elke plaats op dezelfde manier berekend. Elk onderdeel vermeldt hoe precies de waarden zijn: plaatsniveau, gemodelleerd of regionaal. Afstanden zijn in rechte lijn vanaf het centrum, en voorzieningen worden geteld binnen 1,2 km daarvan. Lees de volledige werkwijze.
De regels onder "Voor wie Avelar geschikt is" komen uit vaste regels die op elke plaats op dezelfde manier worden toegepast. Een regel gebruikt alleen waarden die gemodelleerd of beter zijn, en bij elke regel staan de getallen die hem activeerden. Zo werken de regels.
| Dataset | Gebruikt voor | Versie | Licentie |
|---|---|---|---|
| Copernicus DEM GLO-30 (30 m elevation) | Hoogte | glo30_s120 | Copernicus DEM-licentie (vrij voor elk gebruik, met bronvermelding) |
| PM2.5, European air quality data (EEA, interpolated 1 km map) | Luchtkwaliteit | pm25_2023 | CC BY 4.0 |
| Burnt areas (European Forest Fire Information System, EFFIS) | Natuurbranden | 2016-2025 | CC BY 4.0 |
| ERA5-Land reanalysis (Copernicus Climate Data Store) | Klimaat | points_1991-2025 | CC BY 4.0 |
| ESA WorldCover 2021 (10 m land cover) | Bodembedekking | v200_2021 | CC BY 4.0 |
| EU Census 2021 population grid (Eurostat) | Volkstellingsraster | V3 | Vrij hergebruik met bronvermelding (hergebruikbeleid van de Europese Commissie) |
| Nights spent in short-stay accommodation booked through online platforms (Eurostat tour_ce_omn12) | Drukte | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Price level indices (Eurostat prc_ppp_ind) | Prijsniveau | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| GeoNames | Plaatsnamen en inwonertallen | 2026-10-31 | CC BY 4.0 |
| INE Portugal (local statistics on rents, house prices, crime and population) | Huren, woningprijzen, criminaliteit en bevolking | 2026-11-01 | CC BY 4.0 |
| Natura 2000 protected sites (EEA, end 2024) | Beschermde gebieden | end2024 | CC BY 4.0 |
| OpenStreetMap (Geofabrik extracts) | Stations, ziekenhuizen, stranden, kustlijn | 2026-10-31 | ODbL 1.0 |
| OurAirports | Luchthavens | 2026-10-31 | Publiek domein |
| Overture Maps places | Voorzieningen | 2026-10-21.0 | CDLA-Permissive-2.0 |
| TEMIS UV index climatology (KNMI / ESA) | UV-index | v2.0_clim_2004-2020 | Vrij te gebruiken met bronvermelding; TEMIS wil graag horen hoe de data wordt gebruikt |
| USGS earthquake catalog (ComCat) | Aardbevingen | 2026-10-31 | Publiek domein |